درباره پایگاه
به نام خدا

اهمیت و ضرورت تبلیغ دینی و رساندن صدای اسلام به سراسر جهان بر هیچ یک از دانش آموختگان حوزه علمیه پوشیده نیست. بی شک اولویت نخست تبلیغ دین بر عهده حوزه های علمیه است که در این زمینه باید به حوزه های علمیه توجه اساسی و بنیادی شود. پیامبران و اولیای الهی با حضور در میان مردم، تبلیغ چهره به چهره و سخنرانی، دین را تبلیغ می کردند. علما و فضلا که خلف صالح انبیا هستند نیز سالیان متمادی به این کسوت شریف مشغول بوده و هستند. همواره و در سراسر تاریخ شیعه، منبر به عنوان تریبونی مناسب، پاسخگوی وظیفه علما و طلاب و همچنین نیاز عمومی جهت دریافت آموزه های دین مبین اسلام بوده است. گرچه منکر تأثیرگذاری ابزارهای تبلیغاتی سنتی نیستیم اما نباید از تأثیرگذاری اجتماعی رسانه های نوین در میان مردم غافل شویم.خوشبختانه در عصر حاضر که تکنولوژی جهانی در حال پیشرفت و رشد است، باید از این فرصت و ابزار روز برای رساندن صدای حق به جهانیان بهره برد.

امروزه با توجه به رشد روز افزون رسانه های نوین و دیجیتال، باید به فکر تبلیغ اسلام با استفاده از ابزارهای نوین تبلیغاتی باشیم و همچنین باید چگونگی تبلیغ دین و استفاده بهینه و مطلوب از امکانات و همچنین متمایز شدن این تبلیغ از فعالیت سایر رقیبان، سرلوحه کار مسؤولان رسانه های دینی قرار گیرد. با توجه به تفرقه اندازی و اختلاف افکنی برخی از رسانه ها - به ویژه رسانه های سلفی و اموی - که خود را رسانه ای اسلامی می دانند، که سبب تشویش و مغالطه در کار تبلیغ صحیح رسانه ای می شود، ایجاد رسانه ای که منبع صدور حقایق نورانی دین اسلام باشد، بیش از پیش ضروری می نماید. پس از این که خوارج در جریان جنگ صفین فریاد « لاحکم الا لله» سر دادند، امام علی(ع) فرمودند« کلمة حق یراد بها الباطل، سخن حقی است که از آن باطل خواسته می شود». در واقع امروزه نیز برخی از رسانه های معاند، حقایقی را مطرح می کنند که مراد از آن تثبیت سخن باطل است. با دیدن این رسانه ها انسان به تأمل، تفکر و تحقیق می افتد و در واقع این امور تلنگری به انسان های حقیقت طلب است که به دنبال دریافت پیام صحیح دین مبین اسلام هستند. اینجاست که نقش رسانه ای مخاطب پسند که حقایق را با بیانی صریح، لطیف و ساده به همگان ارائه دهد، بیش از پیش نمایان می شود. وجود رسانه های عامه پسند و جذاب جهت تبلیغ دینی یک ضرورت است، داشتن رسانه هایی که مسایل اسلامی را به بهترین شیوه و جذاب ترین ابزار برای مردم انتقال دهند از واجباب تبلیغ دینی در عصر حاضر است. پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: «إن من البیان لسحرا، بعضى از بیانها سحرآمیز هستند».

استفاده از سخنان زیبا و شیوا، تنوع و فراوانی، بهره بردن از ابزارهای نوین، استفاده از شخصیت های تأثیرگذار و انتخاب موضوع های جذاب از شیوه رسانه های مخاطب پسند است. در راستای همین فعالیت تبلیغی، واحد فناوری اطلاعات مدیریت حوزه علمیه استان تهران، در مسير بهره‌گيري هرچه بيشتر از امكانات پيشرفته و فن‌آوري نوين مي‌كوشد تا با راه اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی، بستری مناسب و مفید در جهت نمود تلاش و فعالیتهای مدیریت حوزه علمیه استان تهران ، که نهاد مسئول در رابطه با تبلیغ امور دینی و فعالیت های آموزشی – پژوهشی طلاب  در سطح استان تهران میباشد، فراهم آورد

. امکانات و قابليت هاي عمومي پایگاه

 معرفی مرکز ،معاونت‌ها و بخش‌های مختلف آن

 اخبار مرکز و معاونت‌ها

 اطلاعیه‌ها ،فراخوان‌ها و بخش‌نامه‌های مرکز و معاونت‌ها

 معرفی مدارس و حوزه‌های تحت پوشش

 معرفی مدیران مدارس

معرفی شهداء مدارس

 معرفی جلسات درس

 معرفی اندیشمندان و خطباء

 پیوندها

مناسبت‌های مذهبی

 کلام معصوم(ع)

 درباره پایگاه

 ارتباط با ما – معرفی پایگاه به دوستان

 جستجو در پایگاه

شرح مختصری از بخش های مختلف پایگاه

 معرفی مرکز ،معاونت‌ها و بخش‌های مختلف آن

1-    اهداف و وظائف

2-     تاريخچه

3-     چارت تشكيلات

4-    سازمان اداري

5-     معرفی اعضاء شورا اخبار مرکز و معاونت‌ها

1-    دسته بندی اخبار به تفکیک معاونت‌ها و ادارات

2-      آرشیو اخبار بصورت دسته بندی و بر اساس تاریخ

3-      نمایش متن کامل خبر

 اطلاعیه‌ها ،فراخوان‌ها و بخش‌نامه‌های مرکز و معاونت‌ها

1-    دسته بندی به تفکیک معاونت‌ها و ادارات

2-    آرشیو بصورت دسته بندی و بر اساس تاریخ

3-    نمایش متن کامل

 معرفی مدارس و حوزه‌های تحت پوشش

1-    بیوگرافی مدرسه

2-    معرفی مدیریت مدرسه

3-    تعداد طلاب مشغول به تحصیل

4-    بخش‌ها و دروس ارائه شده در مدرسه

5-    شهداء مدرسه

6-    جلسات درس

7-    فضلا و دانشمندانی که در مدرسه تدریس می‌کنند

8-    علمایی که در مدرسه درس خوانده‌اند

9-     فعالیتهای فرهنگی مدرسه

10-      فعالیتهای دوران انقلاب مدرسه

 معرفی مدیران مدارس

1-    بیوگرافی مدیر همراه با تصویر ایشان

2-    سوابق اجرایی

3-    آثار مکتوب

4-    فعالیتهای علمی و پژوهشی

5-     مقالات

 معرفی شهداء مدارس

1-    زندگینامه همراه با تصویر شهید

2-    وصیت نامه

3-    محل شهادت و ...

 معرفی اندیشمندان و خطباء

1-    بیوگرافی

2-    آثار

3-    تصاویر

پیوندها شامل پایگاه‌هایی است که از نظر محتوای درج شده در آن ها، با مدیریت حوزه تهران مرتبط میباشند.

 مناسبتهای مذهبی اين بخش شامل مناسبتهاي مذهبي خواهد بود. در بخش مناسبتها با استفاده از متن و تصویر، مناسبت های مذهبی روز نمايش داده می شود.

1390-11-6