سومين دوره المپياد علمي طلاب حوزه علميه استان تهران برگزار مي‌شود


حجت الاسلام والمسلمين کبيريان، معاون آموزش و امور واحدهاي آموزشي حوزه علميه استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اين معاونت با اشاره به زمان برگزاري اين آزمون تصريح کرد: المپياد علمي و يا به عبارتي مسابقه دانش آزمايي طلاب حوزه علميه استان تهران در تاريخ 5/02/91 ساعت 9 صبح در مصلاي شهرري برگزار مي‌شود.

وي در ادامه افزود: حدود 500 نفر از طلاب پايه‌هاي اول تا دهم مدارس علميه استان براساس احراز شرط معدل و تاييديه اخلاقي مدير مدرسه به رقابت علمي خواهند پرداخت.

معاون آموزش حوزه علميه استان تهران با اشاره به هدف برگزاري اين المپياد علمي اظهار داشت: ارتقاي سطح علمي مدارس و ايجاد رقابت و نشاط علمي در بين طلاب از مهم‌ترين اهداف برگزاري المپياد علمي است.

وي در ادامه ابراز داشت: به اعتراف مديران مدارس علميه برگزاري مسابقه دانش آزمايي در سطح استان تأثير بسزايي در جديّت طلاب در درس خواندن و دقت نظر ايشان داشته است.

حجت الاسلام والمسلمين کبيريان در توصيه به دواطلبان شرکت در الميپاد علمي تصريح کرد: داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به سايت معاونت آموزش به نشاني: http://amoozesh.howzehtehran.com/ از بررسي نتيجه صلاحيت علمي خود آگاه و کارت ورود به جلسه آزمون را دريافت کنند و داوطلباني که روز آزمون کارت ورود به جلسه را همراه نداشته باشند، اجازه شرکت در آزمون را ندارند.

معاون آموزش حوزه علميه استان تهران در پايان با اشاره به جوايز اين آزمون افزود: حداقل امتياز لازم جهت جوايز، 60 امتياز از صد امتياز است که در هر پايه به نفرات اول هزينه سفر عمره مفرده، نفرات دوم هزينه سفر عتبات عاليات و نفرات سوم هزينه سفر مشهد مقدس مي‌باشد که نتيجه آن در اوخر ارديبهشت ماه در سايت معانت آموزش اعلام خواهد شد.
1392-2-2