مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی شورای حوزه علمیه استان تهران کشورهای منطقه اگر امنیت می خواهند در کنار ایران باشند/ بیانات رهبری روح و دلگرمی جدیدی برای ملت بود

.:: کشورهای منطقه اگر امنیت می خواهند در کنار ایران باشند/ بیانات رهبری روح و دلگرمی جدیدی برای ملت بود ::.

تاريخ خبر : 1397/7/15
طیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر این که کشورهای منطقه اگر امنیت می خواهند در کنار ایران باشند و به آمریکا اعتماد نکنند، گفت: حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در عمق خاک سوریه، پیام قدرت ایران در منطقه بود تا برخی کشورهای متخاصم بدانند که دیگر زمان بزن در رو گذشته و اگر یکی بزنید ده تا می‌خورید.به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت الله کاظم صدیقی، در خطبه های امروز (13 مهرماه) نماز جمعه تهران اظهارداشت: امروز جمهوری اسلامی ایران با رهبری مقام معظم رهبری، پشتوانه مردمی و قوای مسلح همیشه قهرمان و بیدار خود قدرت اول منطقه می باشد و هر کسی آرامش و امنیت می خواهد در کنار ایران باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: موشک‌های ما که مظهر اقتدار ایران هستند از فاصله‌ای بیش از ۵۰۰ کیلومتری و به بیخ گوش آمریکایی‌ها اصابت کردند و حدود ۴۰ نفر از سرا داعش را به درک فرستادند. این اقدام پیام قدرت ایران در منطقه بود تا برخی کشورهای متخاصم بدانند که دیگر زمان بزن در رو گذشته است و اگر یکی بزنید ده تا می‌خورید.

آیت الله صدیقی ادامه داد: ما این حماسه و ظهور و بروز اقتدار نظام را به برادران سپاهی، نیروهای مسلح، مردم عزیز و فرماندهی معظم کل قوا تبریک عرض می‌کنیم.

وی بیان داشت: پاسداران انقلاب نشان دادند که در اسرع وقت فرمان نایب امام زمان(عج) ما را اجابت می کنند. اولین ضرب شست موشکی ما در کردستان عراق بود و بعد از آن هم ضرب شستی، که در پاسخ به حادثه تروریستی اهواز بود، محقق شد.

خطیب جمعه این هفته تهران با اشاره به فرمایشات راهگشای مقام معظم رهبری عنوان کرد: روز گذشته سخنان رهبر معظم انقلاب روح و دلگرمی جدیدی برای ما بود این سخنان درواقع نقشه راهی بود که ایشان ترسیم کردند.

وی تصریح کرد: حضور 100هزار بسیجی در ورزشگاه آزادی برای بار دوم نقطه عطفی بود البته بار اول هم آن اجتماع عظیم با آن صحبت‌های مقام معظم رهبری آغاز یک حرکت حماسی و دشمن‌برانداز بود که در رویارویی نظامی آن حماسه‌‌ها و آن دلاورمردی‌ها و شجاعت‌ها و قهرمانی‌ها را در تاریخ ثبت کردند که تاریخ جز جریان کربلا و جنگ‌های امیرالمومنین (ع) چنین نبردهای مومنانه، عاشقانه و مجاهدطلبانه را به خود ندیده است.

آیت الله صدیقی با اشاره به اینکه هشت سال دوران دفاع مقدس ما جزو قطعات بهشتی تاریخ است و ذخیره عظیمی محسوب می‌شود،‌ گفت: مقام معظم رهبری روز گذشته فضائل مردم این مملکت و جوانان را یکی پس از دیگری به رخ دنیا کشیدند و این بزرگواری‌ بود که همچون جد بزرگوارشان در خنثی سازی فتنه‌ها داشتند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهار داشت: جوانان ما امروز گره‌های غیرقابل باز شدن را باز کردند و انقلاب، بیرون کردن شاه، مقابله با شورش‌های داخلی، هشت سال دفاع مقدس، مقابله با ترورهای منافقین و در عرصه‌های مقابله با گرفتاری‌های روستاییان، جهاد سازندگی و بسیج سازندگی و مقابله با فتنه و هر کجا گره کوری برای انقلاب و مسیر دین پیش آمد، همیشه در میدان پیروز بودند.

وی، جوانان را مایه جلال اسلام و هیمنه نظام و ذخیره امام زمان(عج) خواند و گفت: البته در کنار آن ما ریزش‌ها هم داریم که امیدواریم این همت بلندی که در مقابل جریانات جهانی وجود دارد سرافراز و پیروز بیرون بیایند و در هدایت جوانانی که به نظر می‌‌رسد ریزش بوده و دچار گرفتاری‌های اخلاقی و فتنه‌های سیاسی شده‌اند امیدواریم همین جوان‌ها آنها را از منجلاب و بدبختی نجات دهند.

آیت الله صدیقی سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب را بسیار مهم خواند و گفت: ایشان در پایان سخنانشان توصیه‌هایی به نسل جوان داشتند که همیشه باید به صورت گفتمان آن را مدنظر قرار دهیم که یکی از آنها حس دشمن است.

وی افزود:جوانان همیشه پیروزی آفریدند، بنابراین نباید مغرور شوند از این به بعد هم در جنگ اقتصادی همت خود را مضاعف کنند. مقام معظم رهبری هم فرمودند باید دشمن را حس کنید، راه ما راه صافی نیست و قرار است از فراز و نشیب‌ها عبور کرده و قله‌ها را فتح کنیم. دشمن با تمام نیرو و توان به میدان آمده است.

امام جمعه موقت تهران، استقامت را یکی دیگر از نکات مهم اشاره شده در سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود: اگر استقامت نکنیم پیروز نخواهیم بود کما اینکه هشت سال در مقابل آتش جهانی ایستادیم. اکنون هم باید با همان آهنگ باید پابرجا باشد جلو برویم و مقابل این ترفند و جنگ خطرناک دشمن که همان جنگ رسانه‌ای است مقابله کنیم.

عضو شورای حوزه علمیه تهران در ادامه خاطرنشان کرد: دشمنان در فضای مجازی موقعیت ما را خلاف آنچه که در آن هستیم نشان می‌دهند چه بسا از روی حماقتشان هم همانگونه فکر می‌کنند. این حرف رئیس جمهور ابله آمریکا که مقام معظم رهبری هم نقل فرمودند که به برخی از سران اروپا گفته است سه ماه صبر کنید کار نظام اسلامی تمام است، در واقع اینها می‌خواهند بر وضعیت اقتصادی ما که دارای مشکل است، بگویند از مشکل گذشته است و بحران وجود دارد، اما رهبری با اشراف کامل فرمودند مشکل وجود دارد اما بن‌بست هرگز.

آیت الله صدیقی در ادامه عنوان کرد: ما اگر توکل‌مان به خدا باشد و قدرتی که خدا به ما داده و تاکنون با سرافرازی و پیروزی از فتنه‌ها بیرون آمده‌ایم این قدرت را احساس کنیم فتنه دشمن را هم احساس کرده و وحدت هم داشته باشیم و در این بین استقامت به خرج دهیم به حول و قوه الهی آمریکا در این مرحله هم سیلی تلخ‌تر از سیلی‌های گذشته از ما خواهد خورد و در این امر شکست می‌خورد.

امام جمعه موقت تهران همچنین یادآور شد: باید چند تذکر به مجریان امور در کشور بدهیم آنچه پیش آمده و کام ملت را تلخ کرد بی‌ثباتی در امر اقتصاد، التهاب در مساله ارز و مساله خودرو و طلا بوده است. حال که سیر نزولی را طی می‌کند نشان می‌دهد که این یک امر تصنعی و توطئه دشمن بوده و می‌شود آن را مهار کرد.

وی ادامه داد: آنچه که در سیر نزولی پیش آمده توقع داریم ادامه پیدا کند و این گونه نباشد که قیمت ارز را بالا ببرند و پس از آن که آن را کمی کاهش دادند، مردم به آن قانع شوند و پول ملی اعتبار نداشته باشد و بگوییم به هر حال یک کاری کرده‌اند، بنابراین باید در اعتبار دادن به پول مالی‌مان اهتمام شود.

آیت الله صدیقی همچنین تاکید کرد: مردم ما باید لمس کنند که مسئولان اجرایی ما گره زندگی مردم را باز کرده‌اند و تا آن مسیر باید مجاهدانه و با کمک گرفتن از نیروهای بسیجی حرکت کنیم، چرا که روز گذشته هم رهبر معظم انقلاب به بیش از ده هزار هسته جهادی در کشور اشاره کردند.

عضو شورای حوزه علمیه تهران بر همین اساس اضافه کرد: طرح‌هایی که جوانان ما ارائه می‌کنند پخته است، لذا مسئولان ما باید به اینها توجه کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مشکلات کامیون‌داران گفت: این مشکل قابل پیشگیری بوده و می‌شد به اینجا نرسد. هم کامیون‌داران باید حواس‌شان جمع باشد که اگر نواقصی دارند دشمن هم کنارشان ایستاده است و می‌خواهد موج‌سواری کند لذا اگر آنها دست از کار کشیدند و کارخانه‌هایی که باید مایحتاج مردم را تامین کند تعطیل کرده و مشکلات برای زندگی مردم پیش آمد تمام کسانی که باعث این امر شدند گنه‌کارند و ظلم به مردم کردند.

وی خاطرنشان کرد: هم وزارت راه که متصدی سامان دادن به حمل و نقل کشور است به وظیفه خود عمل کند و به جای برخی حرف‌های بی‌ربط به کار خود برسد و این مساله را سامان دهد و به مشکلات این رانندگان برسد. این رانندگان زحمت‌کش حواسشان جمع باشد آلت دست دشمن قرار نگیرند.کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007