مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی شورای حوزه علمیه استان تهران پیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت رحلت آیت الله حائری شیرازی

.:: پیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت رحلت آیت الله حائری شیرازی ::.

تاريخ خبر : 1396/9/30
ذهن زاینده، ذوق ادبي سرشار، زبان دل نشین و زندگی زاهدانه از ویژگیهای برجسته ی او بود. به مناسبت ارتحال آیت الله حائری شیرازی (ره) پیام تسلیتي از سوی آیت الله رشاد رئیس شورای حوزه¬های علمیه¬ استان تهران و مؤسس و رئیس پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی صادر شدپیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت رحلت آیت الله حائری شیرازی- ذهن زاینده، ذوق ادبي سرشار، زبان دل نشین و زندگی زاهدانه از ویژگیهای برجسته ی او بود.
به مناسبت ارتحال آیت الله حائری شیرازی (ره) پیام تسلیتي از سوی آیت الله رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران و مؤسس و رئیس پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی صادر شد؛ آیت الله رشاد، در این پیام، برخورداری از ذهن زاینده و نقاد، ذوق ادبي سرشار، زبان دل نشین و زندگی زاهدانه، انقلابی گري و معاشرت صمیمانه با توده ی مردم را، از ویژگیهای برجسته ی آیت الله حائری شیرازی (ره) خوانده است. متن پیام به شرح زیر است:
إنا لله وإنا الیه راجعون
خبر رحلت عالم مجاهد و زاهد، روحاني خلیق و خدوم، آیت الله محیي الدین حائری شیرازی (قدّس سرّه) مایه ی تاسف و تاثر جامعه ی دینی و علاقه مندان به آن شخصیت بزرگوار گردید.
ایشان که از تلامذه ی حضرت امام خمیني و پیشگامان و زجرکشیدگان دوران مبارزه با رژیم سستمشاهی بود، عمر بلند و پربرکت خویش را، سخاوتمندانه صرف خدمات دینی و اجتماعي و پشتیبانی بی دریغ از رهبری حضرت امام خمینی(قده) و آرمانهای انقلاب اسلامی و همراهي با رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام ظله) کرد. ذهن زاینده و نقاد، ذوق ادبي سرشار، زبان دل نشین و زندگی زاهدانه، انقلابی گري و معاشرت صمیمانه با توده ی مردم، از ویژگیهای برجسته ی آن مرحوم بود.
این بنده ی کمترین، این ضایعه ی مولمه را، از سوی خود و شورا و مرکز مدیریت حوزه، مدرسان مدارس علمیه ی استان تهران، ونیز مسئولان و اعضای هیات علمی پژوهشگاه، به محضر مبارک حضرت بقية الله (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مراجع عظام تقلید (دام ظلهم)، حوزه های علمیه، شاگردان و فرزندان سوگمند آن راحل رستگار تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای بازماندگانش صبر و سلامت، و برای آن فقید سعید، غفران و حشر با اولیاء الاهي را مسئلت می دارم.
علی اکبر رشـاد
30، 9، 96کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007