مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی معاونت تهذیب نشست صمیمی مسئولان استان با خانواده داوطلبان ورود به حوزه های علمیه

.:: نشست صمیمی مسئولان استان با خانواده داوطلبان ورود به حوزه های علمیه ::.

تاريخ خبر : 1395/2/14
همزمان با برگزاری آزمون ورودی سال تحصیلی 96-95 نشستی صمیمی با حضور مسئولان و خانواده داوطلبان ورود به حوزه های علمیه و با سخنرانی حجج اسلام شاه جعفری و پناهیان در مصلی تهران برگزار گردید.همزمان با برگزاری آزمون ورودی حوزه های علمیه در سراسر کشور، داوطلبین استان تهران جهت شرکت در این آزمون  ساعت 9 صبح روز جمعه 1395/01/27 در مصلی تهران حضور به هم رساندند، و با تدبیر مدیریت استان همچون سال گذشته نشستی صمیمی با حضور بیش از 700 نفر از خانواده های این عزیزان در همان مکان برگزار گردید.
ابتدای این نشست با آیاتی چند از کلام الله مجید، سرود جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری ـ دام ظله العالی ـ در خصوص وظایف روحانیت متبرک گردید.
این جلسه که با حضور مدیر محترم حوزه استان حضرت حجت الاسلام و المسلمین غفوری و معاون محترم آموزش حضرت حجت الاسلام و المسلمین کبیریان و سخنرانی معاون محترم تهذیب استان حضرت حجت الاسلام و المسلمین شاه جعفری و حضرت استاد حجت الاسلام و المسلمین پناهیان برگزار گردید تا ساعت 10:45 به طول انجامید.
معاون تهذیب حوزه استان تهران ضمن تبریک به خانواده های داوطلبین علت انتخاب سِمَت سربازی بقیه الله الاعظم ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ را نتیجه نطفه های پاک و لقمه های پاک دانست، سپس ضمن اشاره به آیه «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا کُونُوا أَنْصارَ اللَّهِ کَما قالَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ لِلْحَوارِيِّينَ مَنْ أَنْصارِي إِلَى اللَّهِ قالَ الْحَوارِيُّونَ نَحْنُ أَنْصارُ اللَّهِ ... » (سوره صف، آیه14) فرزندان ایشان را مصداق بارز انصارالله دانست که قیام به یاری دین خدا خواهند کرد.
سپس به تبیین نقش خانواده و حوزه در رشد علمی و اخلاقی طلاب اشاره کرده و وظایف خانواده و حوزه را تشریح نمودند. سپس به معرفی طلبه موفق پرداخته و گفتند: طلبه موفق کسی است که با تحقیق و پژوهش تولید علم کند و با زبانش توزیع و تبلیغ کند و به دانسته هایش عمل کند.
در پایان اشاره به نحوه مراحل پذیرش حوزه داشته و خاطر نشان کردند که ظرفیت پذیرش حوزه حدود 1000 نفر می باشد.
سپس استاد پناهیان ضمن عرض تبریک، طی سخنانی به ارزش و جذابیت علوم حوزوی، اهمیت این علوم در فهم علوم انسانی روز، و دغدغه های طلبگی پرداختند.
ایشان گفتند: انگیزه طلبه شدن در فرزندانتان نتیجه دلهای نورانی و باصفاست.
ایشان در جواب این سوال که حوزه بروم یا دانشگاه اهمیت را در خدمت رسانی دانسته و گفتند: این سوال کامل نیست سوال کامل این است آیا در زمینه های فنی و مهندسی وارد خدمت شوم یا علوم انسانی اگر بخواهیم به بخش مادی مردم خدمت کنیم باید در رشته مهندسی و خانه سازی و پزشکی درس بخوانیم و اگر به بخش روحی و روانی مردم بخواهیم خدمت کنیم باید در رشته علوم انسانی یا حوزه علمیه شرکت کنیم.
وی در خصوص لباس روحانیت گفت : لباس روحانیت پرچم دین است و هر کس آن را ببیند یاد دین میافتد چه خوشش بیاید چه بدش بیاید سه هیچ به نفع ماست.
ایشان در مورد دغدغه های اقتصادی و شغلی طلبگی گفتند: هر کس از فقیر شدن میترسد اصلاً طلبه نشود بهتر است، چون خداوند متکفل روزی طالب علم است و من واقعاً معجزات الهی را در این خصوص شاهد بودم. هر کس طلبه شود موفق است، طلبه ناموفق نداریم چون تنوع مشاغلی که برای طلبه است فوق العاده بالاست الآن در جامعه ما به چه شغلی بیشتر نیاز است؟ من با صدای بلند میگویم امروز در جامعه ما بیش از یک دکتر و مهندس خوب یک متخصص در هر یک از رشته های علوم انسانی صدها برابر بیشتر به یک طلبه خوب نیاز داریم. نه در کشور بلکه در منطقه و در جهان به یک طلبه نیاز داریم.
ایشان در پایان ضمن بیان خاطرات شیرین طلبگی خود، طلبگی را سِمَت سربازی حضرت ولی عصر ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ خواندند. 
ضمناً در کنار این همایش برنامه جذاب و شاد تربیتی ویژه کودک و نوجوان با مربی متخصص در یکی از سالن های مصلی با اهداء جوائز توسط معاونت محترم تبلیغ برگزار گردید.
 
 
 
 
 
 
 

 کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007