مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه در حمایت از شیخ زکزاکی

.:: بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه در حمایت از شیخ زکزاکی ::.

تاريخ خبر : 1398/11/19
بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه در حمایت از شیخ زکزاکی 

 

والفجر و لیال عشر

دهه فجر انقلاب اسلامی ، یاد آور خاطره ها و حماسه های ملت عظیم الشأن ایران به رهبری حضرت امام خمینی قدس سره الشریف است. حماسه یوم الله 22 بهمن حکومت 2500 ساله طاغوت را فروریخت و حکمومت الله جایگزینش شد. پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357، بدون شک یک معجزه الهی و انفجار نور بود که به دست مردی الهی و با تکیه بر ایمان مردم، تمامی معادلات دنیای مادی را بر هم زد.

 

انقلاب اسلامی، قیام ملت ایران در راه خدا بود، قیامی که جز با نصرت الهی به نتیجه رسیدن و پیروزی آن ممکن نبود. با انقلاب اسلامی ایران اسلامی و اسلام تجدید حیات نمود و چشم امید تمامی مسلمانان، مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت. در پرتو انقلاب اسلامی، ملت ایران به استقلال کامل سیاسی دست یافت و از عزت ملی و برخوردار گشت. تجربه ملت ایران نشان می‌دهد دشمنان مکتب فاطمی همان دشمنان مکتب خمینی (ره) هستند، آنها با تمامی امکانات در برابر نظام اسلامی صف‌آرایی کرده و تلاش می‌کنند بین مردم و ولایت فاصله ایجاد کنند.

 

رویارویی جبهه باطل به سردمداری مستکبران عالم بر ضد ملت خدامحور و نظام ولایی ایران پایان ندارد. بر اساس این تجربه تاریخی، باید برای صیانت از انقلاب و نظام اسلامی، هوشمندانه و با بصیرت در تمامی صحنه‌های دفاع از استقلال و عزت ملی حضوری فعال داشت و برای قرار گرفتن ملت ایران بر قله‌های افتخار تلاش کرد. قدرت آمریکا در منطقه سقوط کرده و به غروب خود نزدیک شده و قدرت مقاومت به عنوان قدرت جدید ظهور نموده است.

 

تمام هدف جبهه غربی عربی عبری از به راه انداختن جریان های تکفیری و فشار بر جمهوری اسلامی، جلوگیری از تثبیت این موقعیت ممتاز منطقه‌ای است. موقعیتی که در صورت تثبیت اولاً ملت‌های مسلمان را به یک قدرت بین‌المللی تبدیل می کند، ثانیاً جمهوری اسلامی با متحدان خود، گام های بلند را برای تمدن سازی اسلامی برمی دارد بنابراین باید با توافق تداوم ایستادگی و پیشبرد سیاست‌های منطقه‌ای نظام جمهوری اسلامی، به اهداف مهم انقلاب اسلامی دست یافت.

 

طرح های آمریکا و اسراییل در کشور های منطقه و کشور های مسلمان با شکست مواجه گردیده لذا دست به ترور ناجوانمردانه سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و یاران با وفایش زده و در نیجریه دستور بازداشت رهبر مسلمانان آن منطقه را صادر و حجت الاسلام و المسلین حاج شیخ ابراهیم زکزاکی که از سال 2015 ارتش نیجریه با خشونت به خانه وی در شهر زاریا حمله کرد، زندانی است.

 

وی و همسرش در این حمله زخمی شدند. درحالی که 5 تن از فرزندان و صدها نفر از پیروانش کشته شدند، دولت نیجریه در حالی از آزاد کردن شیخ زکزاکی خودداری می کند که یک داد گاه در حکمی اعلام کرده زکزاکی بی آنکه جرمی مرتکب شود، بازداشت شده است. اخیراً برای جلوگیری از فشار افکار عمومی دست به تشکیل دادگاه فرمایشی زده تا بتواندد با قانونی جلوه دادن رفتار خود وی را به حکی که موردنظر مستکبرین عبری عربی غربی است محکوم نمایند.

 

حوزه های علمیه از همه مسلمانان و علاقه‌مندان به شیخ ابراهیم زکزاکی و همه آزادی‌خواهان جهان درخواست می نماید، برای آزادی شیخ مظلوم از هیچ تلاشی دریغ نورزید و از دولت نیجریه بخواهند تا برای شیخ زکزاکی و همسرش، حکم منصفانه تبرئه صادر گردد. این مرکز هم چنین از همه مسلمانان درخواست می نماید برای آزادی و درمان سریع ایشان دعا کنند.

 

 

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007