مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان سرپرست معاونت آموزش حوزه علمیه تهران: 420 طلبه در امتحانات غیر حضوری حوزه علمیه تهران شرکت کردند

.:: سرپرست معاونت آموزش حوزه علمیه تهران: 420 طلبه در امتحانات غیر حضوری حوزه علمیه تهران شرکت کردند ::.

تاريخ خبر : 1398/5/19
حجت الاسلام و المسلمین عاشوری گفت: بیش از سیصد و نود نفر از طلاب تهرانی و بیش از سی نفر بصورت میهمان در امتحانات غیر حضوری شرکت کردند.حجت الاسلام و المسلمین علی عاشوری سرپرست معاونت آموزش حوزه علمیه استان تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، در تهران، در مورد روند برگزاری امتحانات غیر حضوری، اظهار داشت: ثبت نام امتحانات غیر حضوری در دو مقطع و نیم سال برگزار می شود و طلاب محترم با ورود به پنل شخصی انتخاب واحد خود را انجام می دهند.

وی ادامه داد: ثبت نام نیم سال دوم از تاریخ ۹۸/۲/۲۰ الی ۹۸/۴/۱۵ صورت گرفت و بعد از ثبت نام طلاب باید با ورود به پنل شخصی خود جهت بارگذاری مدارک و انتخاب واحد که از تاریخ ۹۸/۲/۲۵ الی ۹۸/۵/۱۸ معین شده بود و با تایید انتخاب واحد این عزیزان توسط مسئولین مربوطه خود را برای شرکت در آزمون آماده می کردند. حجت الاسلام عاشوری افزود: در نیم سال دوم امسال بیش از ۳۹۰ نفر شرکت کننده در از استان تهران و بیش از سی نفر بصورت میهمان که از استان های دیگر از قبیل خوزستان و کرمانشاه در آزمون غیر حضوری مرکز مدیریت حوزه علمیه استان تهران شرکت داشتند.

وی گفت: امتحانات غیر حضوری در مدرسه علمیه جامعه امیرالمومنین علیه السلام برگزار شد و باید تشکر کنم از مسئولین این مدرسه علمیه که چندین سال است در این خصوص با مرکز آموزش حوزه علمیه استان تهران کمال همکاری را دارند. سرپرست معاونت آموزش حوزه علمیه استان تهران در خصوص شرایط شرکت کنندگان در امتحانات غیر حضور توضیح داد: امتحانات غیر حضوری حوزه علمیه در سطح دو و سطح سه برگزار می شود و کسانی میتوانند دراین آزمون شرکت کنند که امتحانات کتبی و شفاهی سطح یک را با معدل بالای ۱۴ قبول شده باشند و اشتغال در اموری که در ارتباط با کار حوزه و ذی طلبگی باشد و همچنین روحانیون مستقر و سرباز طلبه ها می توانند در این آزمون شرکت کنند.

وی در خصوص تفاوت شیوه غیر حضوری با حضوری اظهار داشت: محدوده امتحانات غیر حضوری به همان صورت محدوده امتحانات حضوری است، با این فرق که طلبه میتواند دروس نیم سال اول را با دروس نیم سال دوم همزمان انتخاب کند. همچنین در امتحانات غیر حضوری امتحانات جبرانی و یا استاد یاری وجود ندارد و فقط تک مرحله برگزار می شود. حجت الاسلام عاشوری در پایان خاطرنشان کرد: زمان و سوالات برگزاری امتحانات غیر حضوری در سراسر کشور یکسان است. سوالات در ستاد طرح می شود و به کارتابل معاونت های استان ها ارسال می شود و در یک ساعت واحد این آزمون برگزار می شود. خبرنگار: سعید امیریکلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007