مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان آیت الله موحدی کرمانی در نماز جمعه تهران: تمسک به ولایت فقیه، رمز بقاء انقلاب اسلامی است / استقلال و اقتدار پوچ آمریکا برپایه وحشیگری و درندگی است

.:: آیت الله موحدی کرمانی در نماز جمعه تهران: تمسک به ولایت فقیه، رمز بقاء انقلاب اسلامی است / استقلال و اقتدار پوچ آمریکا برپایه وحشیگری و درندگی است ::.

تاريخ خبر : 1398/4/16
حوزه / امام جمعه موقت تهران گفت: آنچه امروز بقای نظام اسلامی را در برابر هجمه دشمنان بیمه و تضمین کرده است، تمسّک به ولیّ فقیه و ارادت تام و تمام به ولایت است.به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی، در خطبه های امروز 14 تیرماه نماز جمعه تهران اظهار کرد: رمز وفاداری شما به انقلاب تمسک به ولی و ولایت است و قبل از انقلاب دنبال رو امام خمینی(ره) بودید، حین انقلاب تبعیت از امام(ع) کردید و بعد ا ز ایشان تمسک به رهبری دارید.

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: حتی در زمان امام حسین(ع) تمام مسلمانان با ایشان همراه نشدند. بسیاری نزد امام حسین(ع) امدند که این به مصلحت نیست جنانکه ابن عباس ها امده اند، این تفکر موجب شد که همراهی به امام حسین(ع) نکرد. مسئله تخلف از امام و ولی امر بود که ابن عباس را بدبخت کرد. خدا را شکر می کنیم که مردم ما نسبت به ولایت فقیه ثابت قدم و گوش به فرمان هستند و تا اخر ایستاده اند.

وی با اشاره به سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس اظهار داشت: این ایام، سالگرد حمله جنایتکارانه آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران است؛ این رژیم با وقاحت و بی شرمی جنایتی را علیه جمهوری اسلامی انجام داده است.

امام جمعه موقت تهران خطاب به ترامپ گفت: اگر شما اقتدار آمریکا را با اقتدار جمهوری اسلامی مقایسه کنی خیلی موضوعات را متوجه می‌شوی؛ در اقتدار ایران هوش و اخلاق و انسانیت مشاهده می‌شود اما در اقتدار آمریکا وحشیگری و درندگی وجود دارد.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: ایران پهپاد فوق پیشرفته و رادار گریز و بدون سرنشین آمریکا را در ارتفاع ۵۶ هزار پایی ساقط کرده است اما آمریکا هواپیمای مسافربری ایران را در ارتفاع ۱۲ هزار پایی در حالیکه ۲۹۸ مسافر داشته و در بین آنها ۳۶ کودک سه سال تا سیزده سال و ۵۳ زن و ۴۳ تبعه کشورهای خارجی وجود دارد را مورد حمله قرار داده است.

آیت الله موحدی کرمانی خاطر نشان کرد: حمله ایران به پهپاد بدون سرنشین آمریکا بوده است اما حمله آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری ایران.

وی گفت: آمریکا هولوکاست در ژاپن به راه انداخت و 2 شهر بزرگ ژاپن را با بمب‌های اتمی مورد هدف حمله قرا داده و ۲۲۰ هزار کودک و سالخورده را در یک لحظه در کوره بمب اتم سوزاند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند به خاطر کشته نشدن ۱۵۰ ایرانی دستور حمله به کشورمان را لغو کرده‌اند اما آقای ترامپ! بهتر است بدانی که تو حمله را به علت دیگری لغو کردی!

وی افزود: دولتمردان آمریکایی در لحظات آخر آغاز حمله به ایران ناگهان جنازه سربازان آمریکایی را در برابر چشمانشان دیده و از دستور حمله صرف نظر کردند.

آیت الله موحدی کرمانی گفت:‌ ترامپ حتماً با خود گفته است که وقتی ایران پهپاد رادارگریز آمریکایی را در ارتفاع 56 هزار پایی ساقط کرده با ناو آمریکا در دریا که مقابل چشم است چه خواهد کرد؟

وی تصریح کرد: ایران برای تامین انرژی برق، علم و دانش به غنی‌سازی اورانیوم ادامه خواهد داد این در حالی است که این غنی سازی برای ساخت بمب اتم نیست چرا که ایران نه بمب اتم را مشروع می‌داند و نه احتیاجی به آن دارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: ایران اگر بخواهد به اسرائیل حمله کند کافیست نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک مورد اصابت قرار بدهد و همین کار باعث خواهد شد که این رژیمی که ۲۰۰ کلاهک دارد چندین بار سرزمین خود را شخم زده ببیند.

وی با اشاره به گام دوم ایران به علت بدعهدی غربی‌ها در برجام خاطرنشان کرد: شانزدهم تیر ماه، اورانیوم را به هر مقدار و در هر درجه و هر اندازه که لازم باشد غنی‌سازی خواهیم کرد.

آیت الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و دشمنان جمهوری اسلامی اگر مایلند رنگ نیلی آبهای خلیج فارس به سرخ تغییر پیدا کند به ایران حمله کنند تا اثرات آن را ببیند.

وی در تذکری خطاب به مسئولین مبنی بر اینکه باید با مردم ارتباط خود را افزایش داده و با آنها ملاقات کرده و جواب نامه آنان را بدهند گفت: زندگی مسئولان در فضاهای بسته و عدم دسترسی مردم به آن‌ها مایه ناراحتی است.

وی در تذکری خطاب به مسئولین مبنی بر اینکه باید با مردم ارتباط خود را افزایش داده و با آنها ملاقات کرده و جواب نامه آنان را بدهند گفت: زندگی مسئولان در فضاهای بسته و عدم دسترسی مردم به آن‌ها مایه ناراحتی است.

امام جمعه موقت تهران افزود: ممکن است مردم گرفتار باشند و درد و مصیبت داشته باشند لذا باید مسئولین به داد آنها رسیده و و درد آنها را بشنوند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولین باید از رهبر معظم انقلاب یاد بگیرند، چرا که معظم‌له مرتب با مردم و دانشجو و اقشار مختلف دیدار دارند و حرف های آنها را می‌شنوند، بهتر است یکی از مسئولین فردی را به نمایندگی از خود انتخاب کرده و بین مردم آمده و درد دل مردم را بشنوند.

استاد حوزه علمیه گفت: از اینکه رئیس قوه قضاییه در بین مردم آمده و برخورد قاطع و انقلابی با قاضی‌های فاسد داشته‌اند تشکر می‌کنم البته آقای رئیسی وعده ادامه اقدامات ضد فساد داده‌اند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آیا مسئولین شاهد گرانی‌های سرسام آور هستند؟ آیا مردم و وضعیت آنان و زندگی مستضعفین را می‌بینند؟

وی گفت: گرانی سرسام آور تا کجا ادامه دارد و قرار است به کجا برسد؟ نام دولت‌تان که «تدبیر و امید» است و می‌گویید کلید را هم دارید، پس مشکلات قفل شده را با کلید‌تان حل کرده و قفل‌ را باز کرده و گرانی‌ها را بکاهید.

وی تصریح کرد: اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید، از نظرات نخبگان و کارشناسان استفاده کنید ضمن اینکه بهتر است دولت و مجلس برای حل معضلات مشترکاً گام بردارند، مستضعفان جانشان به لب و کارد به استخوانشان رسیده و ممکن است که این کارد به حلقوم‌شان برسد.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به افزایش سرسام آور اجاره بها در کشور گفت : این میزان اجاره بها چه خبر است؟ چرا وضعیت این گونه است؟ مردم نه می‌توانند خانه خریده و نه می‌توانند مسکن اجاره کنند؛ بهتر است دولت وضع اجاره بها را حل کند.

خطیب جمعه تهران با اشاره به افزایش تعداد طلاق‌ها در کشور افزود: متاسفانه خانواده‌ها بسیار سریع متلاشی می‌شوند که این موضوع باید از سوی مجلس دولت و قوه قضاییه و همکاری با یکدیگر حل شود.

وی در ابتدای سخنان خود ضمن حمد و ثنای الهی و توصیه خود و همگان به تقوای الهی گفت: مرگ ناگهانی می‌رسد بدون اینکه انسان تصور کند و ناگهان با مرگ مواجهه می‌شود. پس پیش از اینکه انسان با مرگ روبرو شود توبه کند و از درگاه الهی عذرخواهی کند و آنچه که باید انجام دهد و نداده انجام دهد. از ابزاری که در اختیار دارید و می‌توانید بهشت را با آنها تهیه کنید استفاده کنید و متاع فانی را بدهید و متاع باقی را بگیرید و خداوند همه ما را به تقوای الهی موفق بدارد و از ایشان بخواهیم تا در زمره متقین باشیم.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به ورود به ماه شریف ذی القعده، ادامه داد: این از جمله ماه‌های حرام است و اگر انسان گناه کند عذاب شدیدتر می‌بیند و اگر طاعتی انجام دهد آن طاعت به برکت این ماه ارزشمندتر است و در ماه ذی القعده حضرت موسی(ع) موفق شد دیدار یک ماهه در مرحله اول و با تمدید ۱۰ شب دیگر میقاتی ۴۰ روزه، به ما دستور داده‌اند در دهه اول این آیه «وَ وَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاثِینَ لَیْلَةً وَ أَتْمَمْنَاهَا بِعَشْرٍ فَتَمَّ مِیقَاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیْلَةً» را بخوانیم و از نمازهای مستحبی دهه اول ذی الججه است، به دلیل اینکه یادمان باشد در ماه ذی القعده چه اتفاق بزرگی افتاد از آن هم درس بگیرم و هم پند بگیریم. اتفاقی که افتاد این بود که خداوند وعده گاهی را برای موسی به مدت ۳۰ شب قرار داد و حضرت موسی نیز به سمت کوه طور حرکت کرد و احکام تورات را اخذ کرد. یک ماه که تمام شد، ۱۰ شب دیگر اضافه شد، با وجود اینکه حضرت موسی به قومش درباره وعده ۳۰ شب خبر داد. پس از این ۳۰ شب منافقی که در صدد بود تا با کسب فرصتی به اصحاب موسی(ع) ضربه شدید در زمینه وجهه دینی آنها بزند، گفت: «چی شد موسی به وعده برگشت پس از ۳۰ شب عمل نکرد» در پی این تفکر گوساله‌ای ساخت و اصحاب حضرت موسی(ع) و بنی اسرائیل را تحریک کرد که خدایی که موسی به شما گفته دروغ بوده و سپس گوساله را به آنها نشان داد و سامری گفت که این خدای شماست، دیگران نیز در مقابل این گوساله به تکریم افتادند و چهار روز گوساله رو عبادت کردند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به بازگشت حضرت موسی(ع) پس از شب چهلم نزد قومش، اظهار کرد: حضرت موسی(ع) هنگامی که گوساله پرستی آنها را دید عصبانی شد و به سمت آنها حمله‌ور شد و فرمودند «گوساله پرست شدید». سپس به برادرش هارون گفت من تو را جانشین خود قرار دادم چرا این گوساله پرستی انها را دیدی و جلوشان را نگرفتی؟ هارون گفت «اینها نزدیک بود من را بکشند». تاریخ می گوید این جمع عظیم بنی اسرائیل متشکل از ۶۰۰ هزار نفر گوساله پرست شدند این اتفاقی که از اول ذی القعده شروع شد و به دهه ذی الحجه رسید و در پایان دهه ذی الحجه چنین ملاقاتی را انجام داد.

خطیب جمعه تهران بیان کرد: خداوند این اندازه آیات و نشانه های خود را به این قوم نشان داد چنانکه در آیه ای به نجاتشان از دست فرعون و فرعونیان با گشودن دریا اشاره می کند و یا در جای دیگر می فرماید « وَ جاوَزْنا بِبَنِي إِسْرائِيلَ الْبَحْرَ فَأَتَوْا عَلى‌ قَوْمٍ يَعْكُفُونَ عَلى‌ أَصْنامٍ لَهُمْ قالُوا يا مُوسَى» چنانکه این قوم از دریا سالم بیرون آمدند و سپس به قوم بت پرست رسیدند و گفتند موسی تو هم برای ما خدایی به مانند اینها قرار بده. عجب قومی بودند.

وی افزود: این یک امتحان است چنانکه در قرآن نیز به آن اشاره کرده است که نتیجه آن جز گمراهی این قوم نبود. قرآن از امتحان به کلمه «فتنه» تبدیل می کند « قَالَ فَإِنَّا قَدْ فَتَنَّا قَوْمَكَ مِن بَعْدِكَ» از خطر فتنه ها برحذر باشید. فتنه که به صورت امتحان به سراغ ادمی می آید گاهی امتحان در فکر، غمل، ثبات قدم و ... است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در این انقلاب خیلی ها امتحان شدند اما نمره صفر گرفتند و از قطار انقلاب پیاده شدند. چنانکه بعد از پیامبراکرم(ص) مردم امتحان شدند و در زمان حکومت علی(ع) مردم امتحان شدند سه جنگ جمل، صفین و نهروان رخ داد. جنگ صفین جنگ با معاویه بود و جنگ جمل افرادی بودند که از یاران علی(ع) بودند اما در مقابل حضرت علی(ع) قرار گرفتند که این فتنه و امتحان بود برای افرادی که با علی(ع) بیعت کردند و سپس مقابل ایشان ایستادند چنانکه در جنگ نهروان نیز این‌گونه بود و خوارج با علی(ع) به جنگ آمدند.کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007