مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان استاد قرائتی در جمع مدیران حوزه تهران: روش تدریس دروس حوزوی با استناد به مثال های قرآنی باشد

.:: استاد قرائتی در جمع مدیران حوزه تهران: روش تدریس دروس حوزوی با استناد به مثال های قرآنی باشد ::.

تاريخ خبر : 1398/4/12
حوزه/ رئیس ستاد اقامه نماز گفت: از انتقادات بنده این است که روال تدریس و مثال هایی که در دروس استفاده می شود از کجا وارد شده و چرا باید از این روش و مثال ها استفاده کرد، در حالی که مثال های خوب قرآنی داریم و می توانیم از نکات و مثال های قرآنی استفاده کنیم.به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از دماوند، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در دومین اجلاسیه مشترک مسئولان و مدیران مدارس و مراکز تخصصی حوزه علمیه استان تهران که بعد از ظهر امروز در شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار داشت: بعضی چیزها است که نمی توان به کسی انتقال داد مثل شعر و شاعری و بعضی چیزها قابل انتقال است و می توان انتقال داد تا عموم مردم استفاده کرد.

این استاد قرآن با نقل خاطره ای از دکتر رهبر بیان داشت: از دانشجوی کشاورزی پرسیده بودند برگ چغندر به چه اندازه ای است؟ و این دانشجو نتوانست جواب بدهد! این از تاثیرات منفی مدرک گرایی است که در جامعه ما روال پیدا کرده است.

رئیس ستاد اقامه نماز افزود: از انتقادات بنده این است که این روال تدریس و مثال هایی که در  دروس استفاده می شود از کجا وارد شده و چرا باید از این روش و مثال ها استفاده کرد، چرا که مثال های خوب قرآنی داریم و می توانیم استفاده کنیم.کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007