مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان رئیس جدید قوه قضاییه: هیچ کس در هیچ شرایط و جایگاهی حق دور زدن قانون را ندارد/ مردم نگران اجرای عدالت اند

.:: رئیس جدید قوه قضاییه: هیچ کس در هیچ شرایط و جایگاهی حق دور زدن قانون را ندارد/ مردم نگران اجرای عدالت اند ::.

تاريخ خبر : 1397/12/20
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید قوه قضاییه، تصریح کرد: در کشور همه موظف اند اجرای قانون کنند و هیچ کس در هر شرایط و جایگاهی حق دور زدن قانون و تخلف را نخواهد داشت و اجرای قانون در همه سطوح کشور باید جدی گرفت.به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، دقایقی قبل در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید قوه قضاییه، گفت:بدون تردید خدمات ارزنده ای در این چهار دهه توسط این بزرگان شده است که همه آنها قابل تقدیر است.

رئیس جدید قوه قضاییه ادامه داد: در فاصله سه ساله ای که از قوه قضاییه داشتم، فرصتی پیدا کردم و بیش از گذشته با مشکلات تنگناها و آلام زندگی مردم در سطوح مختلف آشنا شدم، لذا تمام تلاشم در دستگاه قضا این است که در جهت کاهش آلام، اجرای اعدالت و آنچه مورد خواست مردم عزیز است، حرکت کنم.

وی با بیان این که مردم در اجرای عدالت همچنان نگرانند، اظهار کرد: خواست و مطالبه مردم آن است که در سطوح مختلف اجرای عدالت را بیش از گذشته ببینند.

رئیس جدید دستگاه قضایی افزود: سخن ما در عدالت اثباتی و اجرایی است. چه کنیم که مردم احساس اجرای عدالت کنند؟.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد: اگر بخواهیم بر یک اصلی تفاهم و توافق کنیم باید همه بر مبنای قانون عمل کنند و نزدیکترین اساس به اجرای عدالت اجرای قانون است

وی تاکید کرد: در کشور همه موظف اند اجرای قانون کنند و هیچ کس در هر شرایط و جایگاهی حق دور زدن قانون و تخلف را نخواهد داشت و اجرای قانون در همه سطوح کشور باید جدی گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت در ادامه به بحث تحول در قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: برای تحول ما نیازمند نیروی انسانی تحول خواه هستیم و براساس آشنایی که با سطوح مختلف دستگاه قضایی دارم این روحیه وجود دارد.

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: استفاده از نیروهای جوان، انقلابی و کارآمد را دنبال خواهیم کرد تا این تحول کاملا بتواند در دستگاه قضایی انجام شود.

 

خبر تکمیل می شود...کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007