مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان حجت الاسلام و المسلمین حسینی قزوینی در تهران: اکثر رساله های دکتری در عربستان برای هجوم به شیعه تدوین می شود/ فعالیت ۳۰۰ شبکه ماهواره ای در خاورمیانه علیه شیعه

.:: حجت الاسلام و المسلمین حسینی قزوینی در تهران: اکثر رساله های دکتری در عربستان برای هجوم به شیعه تدوین می شود/ فعالیت ۳۰۰ شبکه ماهواره ای در خاورمیانه علیه شیعه ::.

تاريخ خبر : 1397/12/15
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین حسینی قزوینی گفت: ۳۰۰ شبکه ماهواره ای در خاورمیانه علیه شیعه فعالیت می‌کنند و از هر سه سایت اینترنتی، دو سایت در اختیار وهابیت است. همچنین در دانشگاه های عربستان سعودی مانند ام القرای مکه و دانشگاه اسلامی مدینه اغلب رساله ها در مقطع ارشد و دکتری با محوریت هجمه به شیعه است.به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تهران، حجت الاسلام و المسلمین حسینی قزوینی رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)، پیش از ظهر امروز در اختتامیه هشتمین جشنواره علامه حلی(ره) که در تالار شیخ صدوق حرم عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، با اشاره به نقش حوزه و طلاب در روشنگری مکتب شیعه و پاسخ به شبهات دینی، گفت: امروز سیل تهاجم دشمنان به ویژه وهابیت به مکتب اهل بیت(ع) را شاهد هستیم و این سیل تهاجم بعد از انقلاب اسلامی تشدید شده است.

وی افزود: وهابیت با طرح شبهاتی مبنی بر این که مکتب شیعه از دین یهود وام گرفته است به اختلافات زیادی دامن می‌زنند. زیرا بعد از انقلاب اسلامی تشیع و صدای شیعیان در جهان گسترش پیدا کرد و جایگاه وهابیت به خطر افتاد. اما همچنان آن ها با استفاده از رسانه ها و کتب و رسالات مختلف سعی در تضعیف مکتب شیعه دارند. در اوایل انقلاب کلیه کتاب های علیه شیعه جمع آوری شد که حدود ۵۰۰۰ هزار کتاب بود.

استاد حوزه علمیه اظهار کرد: علمای تشیع این کتاب ها را مطالعه و بررسی کرده اند و حدود ۸۰۰۰ هزار شبهه در آن پیدا کردند. بسیاری از این شبهات بعد از انقلاب اسلامی نوشته شده است و امروزه همین شبهات را در فضای مجازی منتشر می‌کنند.

وی افزود: ۳۰۰ شبکه ماهواره ای در خاورمیانه علیه شیعه فعالیت می‌کنند و از هر سه سایت اینترنتی، دو سایت در اختیار وهابیت است. همچنین در دانشگاه های عربستان سعودی مانند ام القرای مکه و دانشگاه اسلامی مدینه اغلب رساله ها در مقطع ارشد و دکتری با محوریت هجمه به شیعه است. و رسالات و کتب برگزیده این دانشگاه ها که تدریس نیز می‌شود با همین موضوع هستند. با توجه به این آمار تکلیف ما در برابر این تهاجم مشخص است.

حجت الاسلام حسینی قزوینی در ادامه گفت: به همین علت من حدود هشت سال به پژوهش در این زمینه پرداختم و به چهار شبهه با موضوعات ولایت، توسل و مهدویت پاسخ دادم. و همچنین حدود ۲۰۰ جلسه مناظره با دانشجویان و مفتی های اعظم عربستان در خود کشور عربستان داشته ام که از نظر استدلال بسیار ضعیف عمل کردند.

 

این خبر تکمیل می شود...کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007