مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان فرارسیدن ماه محرم ایام سوگواری سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) برعموم شیعیان آن حضرت تسلیت باد.

.:: فرارسیدن ماه محرم ایام سوگواری سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) برعموم شیعیان آن حضرت تسلیت باد. ::.

تاريخ خبر : 1397/6/20
محرّم، این ماه پاسداری از حرمت انسان، این حریم ایمان و حصار قرآن آمده است. محرم ماه ایثار و از جان گذشتگی، ماه حماسه و شجاعت و جوانمردی و ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است. هنوز هم دل ها، تشنه درسهای «مکتب حسینی»ست، مکتبی که الفبای آن، فداکاری، جانبازی، خلوص و خدامحوری است.فرارسیدن ماه محرم ایام سوگواری سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) برعموم شیعیان آن حضرت تسلیت باد.
محرّم، این ماه پاسداری از حرمت انسان، این حریم ایمان و حصار قرآن آمده است. محرم ماه ایثار و از جان گذشتگی، ماه حماسه و شجاعت و جوانمردی و ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است. هنوز هم دل ها، تشنه درسهای «مکتب حسینی»ست، مکتبی که الفبای آن، فداکاری، جانبازی، خلوص و خدامحوری است.
همه ساله در چنین ایامی، چهره شهر، رنگی دیگر به خود می گیرد و مردم خود را برای برپایی مجالس عزای حسین (ع) آماده می کنند تا شور و شعور حسینی را دوباره در رگ های جامعه جاری سازند.
مراسم معنوی سیاه پوشی و شال گذاری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از برنامه هایی است که در این روزها در گوشه و کنار شهرها برگزار می شود تا مداحان و خادمان حسینی آخرین هماهنگی و برنامه ریزی های لازم را پیش بینی کنند و سخنرانان نیز با بیان اهداف امام سوم شیعیان حضرت سیدالشهدا(ع) و فلسفه قیام عاشورا بر محتوای این مراسم ها می افزایند.
در این ایام پارچه های سیاه و کتیبه های عزا، زینت بخش مساجد و حسینیه ها می شود و حتی زنگ تلفن های همراه نیز با نوحه و مصیبت نواخته می شود و برخی از عزاداران خودروهای خود را مزین به اشعار عاشورایی و سروده های حماسی کربلا می کنند.
هنگامی که سخن از برپایی عزای امام حسین(ع) می شود؛ دیگر کوچک و بزرگ رنگ می بازد و فقیر و غنی در نذر و کمک به هیات های عاشورایی از هم سبقت می گیرند. تراز معادلات سیاسی و اقتصادی به هم می خورد و هر حزب و گروهی بدون در نظر گرفتن پرچم و نشان خود، عاشقانه در این محفل حاضر شده تا شور و عزای حسینی آنگونه برگزار شود که رضای الهی را به دنبال داشته و ذخیره ای برای آخرت آنان باشد.
آخرین ماه از ماه های حرام و اولین روز از ماه حزن و اندوه آل محمد(ع) از راه می رسد و دلسوختگان و عاشقان اهل بیت(ع) که خود را آماده عزاداری عزیز فاطمه(س) کرده اند؛ لباس سیاه به تن کرده و از امام زمان(ع) اجازه می گیرند تا در این روزهای غم و ماتم، عزای حسینی را شایسته به پا کنند.
شیعیان و رهروان حسینی از خدا می خواهند تا توفیق عزاداری حقیقی نصیبشان شده و در روز قیامت از شفاعت اهل بیت(ع) برخوردار شوند.
به همین مناسبت واحد روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان تهران فرارسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) را بر عموم شیعیان جهان تسلیت می گوید.

 کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007