مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان حوزه و مراجع در کنار مردم و پیگیر مطالبات آنان خواهند بود.

.:: حوزه و مراجع در کنار مردم و پیگیر مطالبات آنان خواهند بود. ::.

تاريخ خبر : 1397/5/15
مرکز مدیریت حوزه های علمیه با تأکید بر حل مشکلات اقتصادی مردم تصریح کرد: حوزه های علمیه، با هدایت مراجع عظام تقلید و رهبری معظم انقلاب و شورای عالی حوزه های علمیه، همیشه در کنار مردم و پیگیر مطالبات آنان خواهند بود.به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان تهران، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با صدور بیانیه‌ای ضمن حمایت از مواضع اخیر مراجع تقلید درباره مشکلات، بر ضرورت اقدام عاجل مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی تأکید کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

موج گرانی و تورم که موجب فشار اقتصادی بر ملّت عزیز ایران به‌ویژه طبقات محروم و مستضعف جامعه شده است، حلقه‌ای از زنجیره ده‌ها توطئه‌ای است که دشمنان اسلام و ملّت ایران در طول چهار دهه به اجرا درآورده‌اند، آشکار است که از دشمنان اسلام و دوَل غارت‌گری که چند قرن از خون ملت‌ها تغذیه کرده و اکنون دستشان از معادن و ذخایر ایران قطع‌شده است انتظاری جز دشمنی با حاکمیت اسلامی و استقلال کشور نیست، اما از مسئولان محترم قوا و دستگاه‌های نظام اسلامی انتظار می‌رود باتدبیر صحیح و بهره‌گیری از خرد جمعی کارشناسان زبده اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای کشور و یافتن راه‌های مقابله با توطئه‌های دشمن و سرعت و قاطعیت در اجرای برنامه‌ها، توطئه‌های آن‌ها را خنثی ساخته و نگذارند ملّت عزیز، مؤمن و انقلابی در مشکلات معیشتی غرق گردند.
تأکید مکرّر مراجع معظم تقلید و بزرگان حوزه و دانشگاه در این روزهای اخیر بر لزوم رسیدگی دولت و مسئولان به مشکلات معیشتی مردم می‌بایست مورد توجّه جدی مسئولان ذی‌ربط قرار گیرد و برخی از سیاست‌های اجرایی تغییر یابد و مشکلات مردم حل گردد.
اکنون با تأسی به مراجع معظم و ضمن سپاس‌گزاری از همه مسئولان متعهّدی که تلاش‌های ارزشمندی در خدمت به ملّت عزیز ایران انجام داده‌اند، توجّه مسئولان و کارگزاران محترم نظام را به اصول ذیل جلب می‌کنیم:
1) تنها راه پیروزی یک ملّت در برابر هجمه‌ها و توطئه‌های دشمنان، ایجاد استقلال کامل اقتصادی در همه ابعاد است، انتظار می‌رود تمامی مسئولان اقتصادی کشور همه برنامه‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ‌شده از ناحیه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را با سرعت و قاطعیت اجرا و توانمندی ملّت عزیز را در تأمین نیازمندی‌های کشور باور و به مطالبات مردم شریف پاسخ مناسب دهند و کاستی‌ها و غفلت‌ها را جبران نمایند.
2) همه مسئولان محترم باید تلاش کنند با عزم، اراده و مدیریت جهادی، تهدیدها را به فرصت تبدیل و همه نیروها را برای حل مشکلات بسیج نمایند. امام خمینی(ره) فرمودند: «مادامی‌که بخواهیم مستقل باشیم و زیر بار وابستگی نرویم، باید تحمل این مشکلات و قدرت مبارزه با آن را پیدا کنیم».
امام بزرگوار تلاش ملّت مقاوم ایران را برای رسیدن به استقلال می‌ستودند و فرمودند: «من دست و بازوی همه‌کسانی که بی‌ادعا و مخلصانه درصدد استقلال و خودکفایی کشورند را می‌بوسم».
3) به‌هیچ‌وجه برای حل مشکلات اقتصادی و غیره نباید چشم امید به همکاری دُول بیگانه و استکباری بست و به وعده‌های آنان اعتماد کرد و حل مشکل ملّت را بر آن متوقف نمود، بلکه باید بر نیروی عظیم ملت تکیه کرد و از ظرفیت‌های دانشمندان و اصناف و جوانان و طبقات گوناگون بهره گرفت، البته توسعه ارتباطات بین‌المللی با دولت‌ها و ملت‌های جهان به‌ویژه کشورهای دوست و نیز همسایگان مسیری است که باید با دقت و سرعت آن را پیمود.
4) گرچه وظیفه دولت و دیگر دستگاه‌ها، خدمت به همه اقشار ملّت است، اما لازم است رسیدگی به قشر محروم جامعه و طبقات مستضعف را در اولویت قرار داده و با تصویب برنامه‌های زودبازده باری از شانه آنان بردارند. امام خمینی (ره) فرمودند: «به مستضعفان و مستمندان و زاغه‌نشینان که ولی‌نعمت ما هستند خدمت کنید».
5) فرصت‌طلبان زراندوز و مفسدان اقتصادی در اشکال گوناگون مترصد چالش‌های اقتصادی هستند تا مانند زالو به جان اقتصاد ملّت افتاده و خون مردم را بمکند، باید همه دستگاه‌های اجرائی و قضائی در مبارزه با آنان و خشکاندن زمینه‌های فساد به‌صورت علمی و فنی و نیز قضائی و برخورد قانونی، اقدام سریع نمایند.
6) مهم‌ترین عامل موفقیت ملّت ایران در برابر توطئه‌های شیطان بزرگ به‌ویژه در دهه اول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تحریم اقتصادی، ایمان و صبر و بردباری مشکلات و کمبودها توسط ملّت مؤمن و قهرمان ایران بود.
ملّت عزیز گر چه در آن دهه اول بیشترین محرومیت و مشکلات اقتصادی را که شاید برای نسل امروز قابل‌باور نباشد تحمل کردند، اما چون می‌دانستند که هدف اصلی انقلاب آرمان خیلی والاتر از رفاه اقتصادی یعنی حاکمیت اسلام بوده است خم به ابرو نیاورده و با مقاومت خویش طعم تلخ شکست را به آمریکا چشاندند.
7) حوزه‌های علمیه، با هدایت مراجع عظام تقلید و رهبری معظم انقلاب و شورای عالی حوزه‌های علمیه، همیشه در کنار مردم و پیگیر مطالبات آنان خواهند بود و نباید رسالت خود را در تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و تولید اندیشه‌های ناب اسلامی و پاسخگویی به نیازهای علمی و فرهنگی و اجتماعی فراموش نماییم و باید وظیفه نصح و نقد مشفقانه را به‌درستی انجام دهیم.
البته ملت انقلابی و هوشیار ما می‌دانند که دشمنان جهانی ما مترصّد هرگونه فرصت برای سوءاستفاده از مشکلات و موج‌سواری بر مطالبات به‌حق مردم است تا بانفوذ عناصر ضدانقلاب و شعارهای ضد حاکمیت دینی و ایجاد هرج‌ومرج مسیر مطالبات مردم انقلابی و مؤمن را منحرف نمایند، اما اقدام قاطع مردم از بروز این‌گونه فتنه‌گری‌ها همیشه خنثی‌کننده توطئه دشمن بوده و خواهد بود.
اکنون نیز که مسئولان متعهّد دستگاه‌های نظام با تمام توان به برنامه‌ریزی و مدیریت مقابله با جنگ اقتصادی و رسانه‌ای شیطان بزرگ پرداخته‌اند، شایسته است ملّت مؤمن ما با اعتقاد به سنت تاریخی پیروزی صابران بر ده ‌برابر دشمنان «إِنْ يَكُنْ مِنْكُمْ عِشْرُونَ صَابِرُونَ يَغْلِبُوا مِائَتَيْنِ» با بردباری و همراهی عملی باسیاست‌های رسمی نظام و رعایت اصل قناعت و پرهیز از اسراف و تبعیت کامل تمامی ملّت و دولت از رهبر فرزانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (حفظه الله) بار دیگر پیروزی اراده ملّت ایران و شکست شیطان بزرگ را در تاریخ ثبت نمایند.

 کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007