مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان برگزاری اولین کارگروه رشته های تخصصی حوزه علمیه

.:: برگزاری اولین کارگروه رشته های تخصصی حوزه علمیه ::.

تاريخ خبر : 1397/4/9
کارگروه رشته های تخصصی با حضور آیت الله رشاد و حجت الاسلام والمسلمین رحیمی صادق مدیرحوزه علمیه تهران در روز دوشنبه 4 تیرماه 97 در محل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار گردید. این کارگروه با هدف تقویت و توسعه رشته های تخصصی در استان تهران به ریاست حجت الاسلام و المسلمین رفعتی و دبیری حجت الاسلام و المسلمین هادی افخمی به طور رسمی فعالیت خود را ادامه خواهد داد.به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه علمیه استان تهران، اولین کارگروه رشته های تخصصی با حضور آیت الله رشاد و مدیریت حوزه علمیه تهران در روز دوشنبه 4 تیرماه 97 در محل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار گردید.
این کارگروه با هدف تقویت و توسعه رشته های تخصصی در استان تهران به ریاست حجت الاسلام و المسلمین رفعتی و دبیری حجت الاسلام و المسلمین هادی افخمی به طور رسمی فعالیت خود را ادامه خواهد داد.
در ابتدای این نشست حضرت آیت الله رشاد ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این کارگروه، و تبیین جایگاه و اهمیت و ضرروت تقویت تخصصی شدن علوم، اظهار داشتند این کارگروه می بایست با تشکیل جلسات منظم و پیگیری های لازم، بتواند با بررسی مسائل مربوطه، زمینه ارتقاء و توسعه رشته های مورد نیاز جامعه اسلامی را فراهم آورد.
در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین رفعتی ضمن بیان اهمیت رشته های تخصصی، اقدامات انجام گرفته در مرکز مدیریت حوزه های علمیه را گامی مؤثر در این زمینه دانستند و با تأکید بر ظرفیت ویژه استان تهران و انتظارات موجود، الویت بندی و تعیین رشته های ضروری و تشویق و راه اندازی آن را از جمله اهداف مهم این کارگروه بیان داشتند.
در خاتمه، حجت الاسلام والمسلیمن رحیمی صادق ضمن بیان اهمیت و جایگاه مراکز تخصصی نکات راهبردی را در این زمینه مطرح نمودند.
بنابر این گزارش ، مدیران مراکز تخصصی و موسسات آموزش عالی حوزوی تهران، که اعضای این کارگروه می باشند به طور جداگانه، به برخی از مشکلات و موانع موجود اشاره داشتند و خواستار برطرف شدن آنها شدند.
خاطر نشان می گردد طی دو سال گذشته کارگروه رشته های تخصصی، با هدف هویت بخشی به مراکز و مؤسسات و بررسی مسائل مربوطه ، جلسات منظمی را تشکیل داده است.کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007