مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان پیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت رحلت آیت الله پهلوانی تهرانی

.:: پیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت رحلت آیت الله پهلوانی تهرانی ::.

تاريخ خبر : 1396/3/7
پیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت رحلت آیت الله پهلوانی تهرانیارتحال رجال معنا از عاصمه ی کشور ـ که اوتاد الأرض این بلد أمن اند، و حصن حصین این خطه ی خطیر ـ اقشار آماج بلا و حوزه های علمیه ی محتاج ولا در این سامان را بیش از پیش مبتلای فقر و فاقت معنوی می سازد. ما این هجرتها و هجرانها را به ساحت نورانی حجت حاضر حق (ارواح من سواه فداه) شکوه می بریم.
خبر رحلت خلوت گزین بی نامي و گوشه نشین بی نشاني، عالم زاهد، آیت الله حاج-شیخ حسن آقای پهلواني تهرانی (طاب سراه) مایه ی تاسف و تالّم شد. آن عالم دنیاگریز و ریاستیز که در زمره ی تلامذه ی قطب حکمت و معرفت آیت الله علامه طباطبائي (قدّه) و برادر عارف وارسته آیت الله حاج شیخ علی سعادت پرور پهلوانی (قدّه) بود، از سرمایه‌های معنوی عاصمه به شمار می رفت و فقدان او خلأ جبران ناپذیری در جامعه ی دینی پایتخت محسوب می گردد.
اینجانب این ضایعه‌ی مولمه را، از سوی خود و اعضای محترم شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران، و مدیران، مدرسان و طلاب مدارس علمیه‌ی استان، به محضر مبارک حضرت بقیّه الله (ارواحنا له الفداء)، رهبر فرزانه ی انقلاب اسلامی و سایر مراجع تقلید، و بیت مکرم آن راحل رستگار، تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای او رفعت رتبت در جوار الهي، و برای وابستگان و دلبستگان آن مرحوم صبر و اجر مسئلت دارم.
شایسته است سلسله ی جلیله ی روحانیت، مدرسان و طلاب عزیز مدارس علمیه و مردم قدرشناس تهران در مراسم بدرقه ی پیکر پاک آن عالم عظیم القدر حضور شایسته پیدا کنند.


علی اکبر رشاد
1396/3/7 مصادف با دوم رمضان 1438کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 77488900 نمابر: 77486007