مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان بیانیه بسیج اساتید حوزه‏ های علمیه استان تهران

.:: بیانیه بسیج اساتید حوزه‏ های علمیه استان تهران ::.

تاريخ خبر : 1396/2/20بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه بسیج اساتید حوزه‏ های علمیه استان تهران
«اگر دخالت نکنند و یک صدمه‏‌اى به اسلام برسد، هر یک یک ما در محکمه عدل الهى مسئول هستیم.» «ما مکلفیم در امور سیاسی دخالت کنیم؛ مکلفیم شرعاً» (امام خمینی )
ما اساتید حوزه‏ های علمیه استان تهران که اسلام ناب محمدی را در مکتب امام خمینی رضوان الله تعالی علیه آموخته‏ ایم و تداوم آن را ذیل رهبری حکیمانه امام خامنه‏ای مدظله‏ العالی یافته ‏ایم، به حکم وظیفه شرعی که آن مرد الهی بر عهده ‏مان گذارده، وظیفه خود می‏دانیم که به میدان انتخابات وارد شویم و رأی خود را به اطلاع مردم شریف ایران برسانیم.
* ما به روحیه مردمی و صمیمیت با مردم رأی می‏دهیم؛ به کسانی که مردمی‏ بودن را عوام ‏گرایی و پوپولیسم نمی‏خوانند و منشأ هیبت و عزت نظام اسلامی را در ایمان و حضور مردم می‏دانند. رأی ما، خدمت به مستضعفان و پابرهنگان است؛ هم‏آنان که در نگاه امام راحل، ولی ‏نعمتان انقلاب‏اند.
* ما به خروج از حصارهای بالانشینی و اتصال به متن مردم رأی می‏دهیم؛ به هم‏نشینی با محرومان و چشیدن درد مستضعفان؛ به بیقراری برای رفع مشکلات محرومان؛ ما به «عِبادُ الرَّحْمن‏» رأی می‏دهیم که «يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنا»
* ما اساتید حوزه ‏های علمیه استان تهران، به تلاش خستگی‏ ناپذیر رأی خواهیم داد؛ به کار جهادی و کارآمدی.
* ما به «می‏شود» و «می‏توانیم» رأی می‏دهیم و «نمی‏شود» را ناشی از ناامیدی و بی ‏تدبیری می‏دانیم و «نمی‏توانیم» را معلول فرتوتی و درماندگی.
* ما به نشاط و آمادگی جوانی برای خدمت خالصانه و پردامنه و به جوان‏ گرایی و فهم مسائل واقعی جوانان رأی می‏دهیم.
* رأی ما به پاک‏دستی و انگیزه و توان مبارزه با مفاسد است که هرگز با اشرافی‏گری و ثروت‏ اندوزی و تجمل ‏پرستی قابل جمع نیست. به کسی رأی خواهیم داد که قدرت را فرصتی برای خدمتگذاری به مردم بداند و نه دستاویزی برای برخورداری خود و اطرافیان.
* ما به «رِجَالٌ لاتُلْهِيهِمْ تِجَارَةٌ وَلَا بَيْعٌ عَن ذِكْرِ اللَّهِ» رأی می‏دهیم و «الَّذينَ يَكْنِزُونَ الذَّهَبَ وَ الْفِضَّة» را موریانه ستون‏های انقلاب می‏دانیم. انتخاب ما «الَّذِینَ هُمْ لِأَماناتِهِمْ وَ عَهْدِهِمْ راعُونَ» است.
* ما از کسانی که به راحتی مصالح دینی و مذهبی، و منافع جهانی و ملی را در میدان رقابت انتخاباتی ذبح می‏کنند، بیزاریم و به اعتقاد خالص و راسخ به ارزشها رأی می‏دهیم؛ ما به هم دلی با ولی و هم رهی با رهبر رأی می دهیم؛
* انتخاب ما، کسانی است که اطاعت ازامام و رهبر را بر خود فرض می¬دانند و«لايَجِدُوا في‏ أَنْفُسِهِمْ حَرَجاً مِمَّا قَضَيْتَ وَ يُسَلِّمُوا تَسْليماً»
*ما به ایمان و عزت جوشیده از جان ملت رأی می‏دهیم و اجازه نمی‏دهیم اهل سازش، قهرمان از خود بسازند و منت زدودن سایه جنگ بر سر ملت گذارند.
* ما مقاومت را انتخاب کرده‏ایم و به شجاعت رأی می‏دهیم و با ترسوهایی که ترس خود را به حساب مردم می‏گذارند، و از طرف ملت شجاع ایران می‏ترسند، مخالفیم. ما به «فَإِنَّ العِزَّةَ لِلَّهِ جَميعًا» باور داریم و به «الَّذينَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا» رأی می‏دهیم.
*انتخاب ما، «باور به ظرفیت‏های داخلی» و یأس از اجانب است؛ رأی ما اتکا به سرمایه و بن‏ مایه ایرانی است. ما به اشتغال‏ زایی برای کارگر «ایرانی» رأی می‏دهیم. به کسانی که تولید توسط نیروی کار ایرانی را شرافت بدانند نه رانت‏خواری و واردات را؛ به کسانی رأی می‏دهیم که «اقتصاد مقاومتی» را ضرورت حیاتی اقتصاد ایران بدانند و به آن، باور قلبی و التزام عملی داشته باشند. وصرفا شعار اقتصاد مقاومتی ندهند. اعتقاد ما «لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرينَ عَلَى الْمُؤْمِنينَ سَبيلا» است.
و در یک کلام، ما به بازگشت انقلاب به ریل اصلی رأی می‏دهیم . ما اساتید حوزه‏ های علمیه استان تهران، در ملاک‏ها و معیارهای مذکور، هم‏رأی هستیم و پیشانی التجا به درگاه احدی می‏ساییم که دل مردم ایران را به آنچه صلاح دین و ملت است، مایل فرماید. امیدواریم شنبه پس از انتخابات، طلیعه روزگاری نو برای مردم ایران و امت اسلام باشد.کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007