مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
صفحه اصلی حوزه مدیریت استان آیت الله استادی در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه:

.:: آیت الله استادی در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه: ::.

تاريخ خبر : 1395/4/20
انتقاد کم کاری در حوزه بی انصافی و خلاف واقع است/ تغییر در مدیریت حوزه از جنس تغییر در مدیریت های دولتی نیست. دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به برخی قضاوت ها نسبت به عملکرد مدیران حوزه، گفت: برخی همواره از اول تا امروز می گویند هیچ کاری انجام نشده است در حالی که این بی انصافی و خلاف واقع است. به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه استان تهران، آیت الله استادی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه های علمیه که در مرکز مدیریت حوزه برگزار شد، با اشاره به اینکه حوزه همچون انسان، دارای متن و حاشیه است، اظهار داشت: اگر از متن غافل شویم و حاشیه پیدا کنیم، هرقدر هم حوزه توسعه پیدا کند موفق نخواهیم بود.

وی تصریح کرد: باید به محورهای اصلی حوزه تکیه کرد و در صورتی که آنها پیش برود، معنای آن پیشرفت است.
آیت الله استادی  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تغییر در مدیریت های حوزه از جنس تغییر در مدیریت های دولتی نیست، ابراز داشت: براساس نظر رهبری، مدیریت های حوزه باید از جنس خود حوزه باشند و همچنین ایشان تاکید دارند که از توسعه تشکیلات باید جلوگیری کرد، چرا که تشکیلات بسیار گسترش پیدا کرده است.
دبیر شورای عالی حوزه با تاکید بر اینکه نباید گرفتار توسعه هایی شویم که خروجی ندارد، ابراز داشت: امروز خروجی اخلاق در حوزه قابل توجه نیست.
آیت الله استادی افزود: با سواد شدن، اخلاق، تبلیغ به معنی صحیح، تحقیق و پژوهش، پاسخ به شبهات روز و انقلابی بودن پنج محور اساسی حوزه هستند که معیار پیشرفت حوزه می باشند.
وی تصریح کرد: از زمانی که قرار شد حوزه نظم داشته باشد و شورای متمرکز حوزه تشکیل شد، با وجود اینکه امکانات خاصی وجود نداشت، اما کارهای خوبی صورت می گرفت.
این عضو جامعه مدرسین با اشاره به برخی قضاوت ها نسبت به عملکرد مدیران حوزه، گفت: برخی همواره از اول تا امروز می گویند هیچ کاری انجام نشده است در حالی که این بی انصافی و خلاف واقع است.


کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007