مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
.:: تاریخچه مدرسه علمیه امام صادق (ع) دماوند ::.
سال تأسیس
مدرسه در سال 1361 هجری شمسی توسط حاج‌آقا سیدعلی شاه‌چراغی امام جمعه سابق تأسیس شد
تولیت
امام‌جمعه محترم حاج‌آقا محمدعلاءالدینی تولیت مدرسه را برعهده دارند ایشان یک جلسه در ماه درس اخلاق و یک جلسه با مسئولین مدرسه برگزار کرده و در روز یک ساعت تدریس دارند.
مدیریت
مدیر مدرسه حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاجی آقایی، دو سال است که رسماً مدیریت مدرسه را به عهده گرفته‌اند و ممحض در مدیریت هستند .
تعدادی از طلاب مجله‌ای با نام مرآت منتشر کرده‌اند طلاب تحقیقاتشان در این مجله به چاپ می رسد. طلاب پایه سوم مدرسه برای ارتقاء پایه تحصیلی موظف به ارائه تحقیق و نوشتن پایان‌نامه هستند.

طرح‌های ویژه
در یک برنامه فرهنگی به نام نهضت امام‌حسن (ع) ، طلاب نیمی از غذای خود را به محرومین می‌رسانند.

فضای كالبدی
مدرسه دارای 34 حجره است که در دو ساختمان مجزا به شکل V احداث شده و یک ساختمان 3 طبقه و ساختمان دیگر 5 طبقه است حجرات دو یا سه نفره است.
مدرسه دارای 5 مدرس و سالن اجتماعات و نمازخانه می‌باشد.
امكانات آموزشی
کتابخانه مدرسه حدود 4000 جلد کتاب دارد و بسیار غنی می‌باشد علت غنای آن حضور آیت الله جوادی آملی و حاج آقا امجد و آیات عظام می‌باشد و کتب زیادی از سوی بزرگان به مدرسه اهداء می شود و کتابخانه دارای سالن مطالعه است.
مدیر مدرسه از اساتید قرائت قرآن جهت تدریس طلاب دعوت بعمل می‌آورند که از آن جمله آقای صفی خانی قاری و مدرس قرآن می باشد.
ویژگی خاص
برنامه درسی مدرسه به این صورت است که طلاب باید 6 پایه را در 5 سال بخوانند در تابستان‌ها ترم تابستانی برای طلاب گذاشته می‌شود.
سالانه دو اردوی مشهد و جنوب همراه با خانواده ترتیب داده می‌شود، در سال گذشته طرحی با عنوان 9 حلقه علمی بوده که در آن آموزش زبان، نویسندگی، نقد فیلم و کلاس‌های جانبی بوده که امسال با شکلی دیگر برگزار خواهد شد.
کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007