مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
.:: فعالیت‌های فرهنگی ::.
فعالیتهای قرآنی، اخلاقی و مشاوره‌ای
در راستای منویات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظلله العالی) بر ضرورت توجه به قرآن اولین و کوچک ترین قدم در مسیر توجه به قرآن جهت افزون شدن بر نورانیت فضای تحصیلی طلاب معاونت تهذیب حوزه طرح روخوانی قرآن را هر روز صبح درسی در بزرگترین مدرس برگزار می‌نماید با حضور طلاب و با استفاده از اساتید حوزه.
جلسه روخوانی قرآن هر روز درسی ساعت 30/8 صبح
فعالیتهای اخلاقی با حضور اساتید از مرکز و همچنین اساتید اخلاق این حوزه در روزهای چهارشنبه میباشد.و دوشنبه هر هفته هم طلاب محترم با حضور در بیت حضرت آیت الله علم الهدی تولیت حوزه از بیانات اخلاقی ایشان استفاده می‌نمایند.

جلسات مشاوره با حضور استاد رضائی و استاد مرشد
اما جلسات مشاوره‌ای با حضور اساتید اداره مشاوره مرکز مدیریت حوزه علمیه قم حضرت حجت الاسلام رضائی و حضرت حجت الاسلام مرشد در تاریخ 13/07/1390 و 14/07/1390 برگزار گردیده و ادامه جلسات مشاوره به اساتید مشاوره این حوزه سپرده شده است که در هفته روزهای یک شنبه و سه شنبه جلسات مشاوره فردی برگزار می‌گردد.
نشستها، جلسات و همایش ها
جلسات مختلف با موضوعات مختلف در پوشش معاونت‌های متعدد برگزار می‌گردد که می‌توان به جلسات و همایشهای برجسته زیربه عنوان نمونه اشاره نمود:
1- همایش یادواره شهدای طلبه با حضور جناب آقای دکتر سروری نمایند محترم مجلس شورای اسلامی
2- همایش فرقه شناسی و عرفانهای نوظهور با حضور دکتر عبداللهی
3- برگزاری طرح محراب
4- همایش اهمیت تبلیغ در حوزه‌های علمیه با حضور معاونت محترم تبلیغ حوزه‌های علمیه استان تهران
5- برگزاری مراسم عمامه گذاری هر سال روز نیمه شعبان که تعدادی از طلاب با دستان حضرت آیت الله علم الهدی ملبس به لباس رو حانیت می‌شوند.
اساتید برجسته:
1- استاد محمد ادیب(محقق مرندی) 2- استاد دکتر ابوالحسن شریف (طبرستانی) 3- استاد علی انتشاری نجف آبادی 4- استاد دکتر میرباقری 5- استاد حسن مهاجر شریف 6- استاد اسماعیل باقرزاده 7- استاد مرتضی محمدی قائینی 8- استاد سید مجتبی بدری مدیریت حوزه 9-استاد حسین گودرزی معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه تهران 10- استاد سید علی ساجدی 11- استادقربان قاسمی 12- استادفرهاد قربانی 13 - استاد علی صادقی 14 - استاد علی رضائی 15- استاد سید کاظم بدری 16 - استاد احمد حسن بگلو 17 - استاد محمد صانعی نژاد 18 - استاد عقیقی 19 - استاد کشت پرور 20–استاد محمد مقیسه

بسیج
یکی از ارکان مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیج است که در صحنه‌های مختلف حقانیت خود را به دنیا ثابت نموده است که امام ما فرمود بسیج شجره طیبه است که این شجره در کنار شجره انقلاب است و حامی انقلاب و مقام ولایت.
پایگاه این حوزه به فرماندهی حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی بدری و جانشینی حجت الاسلام مهدی مولوی دوست با فعالیتهای ارزنده حجت الاسلام سید یاسر حسینی فعالیت خود را به شرح زیر اعلام می‌دارد:
1- تشکیل حلقه‌های 12 گانه صالحین
2- اعزام مبلغ بسیجی به اردوهای راهیان نور
3- برگزاری یادواره شهداء
4- برگزاری اردوهای سیاحتی زیارتی
5- اعزام طلاب بسیجی به آبهای خلیج فارس در حمایت از مردم بحرین
6- راه اندازی سایت اینترنتی بسیج طلاب

صندوق قرض الحسنه صادقین
این صندوق که به همت حاج آقای دلال زاده تاسیس گردیده که تحت پوشش صندوق قرض الحسنه جاوید می‌باشد و به صورت هیات مدیره‌ای اداره می‌شود که مدیریت این صندوق برعهده حاج آقای لواسانی می‌باشد. از جمله فعالیتهای این صندوق می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
1- دریافت و پرداخت شهریه طلاب
2- پرداخت وام قرض الحسنه به مبلغ 5000000 ریال هر ماه به 5 طلبه
ومواردی از این دست، ساعت کار این صندوق 30/15 الی 30/18 می‌باشند.
خیریه حضرت زهرا (سلام‌الله علیها)
این خیریه به ایتام و نیازمندان حقیقی و زنان سرپرست خانواده به صورت هفتگی با دادن ارزاق و لباس خدمت‌رسانی می‌کند که این خیریه با داشتن شعبه‌ای دیگر در شهر مشهد مقدس تحت اشراف حضرت آیت الله علم الهدی می‌باشد.
- از دیگرموسسسات تحت اشراف حضرت آیت الله علم الهدی موسسه فرهنگی احیاء التراث لآل الرسول می‌باشد که با مدیریت حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید رضا علم الهدی از اساتید حوزه علمیه قم می‌باشد که در شهر قم قرار دارد.
- حسینه اتفاقیون در شهر مشهد مقدس که با حضور طلاب در این شهر از این مکان استفاده می‌نمایند.

سر سلسله خیر شهید است شهید
یکی از افتخارات بزرگ این حوزه تقدیم 17 شهید به درخت نوپای انقلاب بوده است که این امر هم نشان از ولایتمداری این حوزه دارد که با ندای ملکوتی امام امت (رحمت الله علیه) با سر به این ندا لبیک گفته وبه درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
اسامی شهدا
حجت عراقی، محمد بختیاری، علیرضا اسکوئی، سید رضا رضوی، محمد حسنی، احمد هفت خانگی، محمد علی ساعی نژاد ،عباس افشار، علی رسا طلب، رضا معصومی، صادق صائمی، صادق مطهری، ابوالفضل میر جعفری، احمد انصاری، محمد صبح زاهدی و شهید الهامی.
درسال 1390حجت الاسلام و المسلمین کمالیان که یکی از اساتید این حوزه و جانباز شیمیائی دفاع مقدس بودند به جایگاه رفیع شهادت نائل شدند.
کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007