مدیریت حوزه علمیه استان تهران
حوزه علمیه تهران
.:: معرفی مسئول مدرسه ::.
حجت‌الاسلام والمسلمین آقای سید محمود مجد در تاریخ 1318,7,1 متولد شدند و مقدمات را نزد پدر بزرگوارشان آیت‌الله حاج سید علی محمد مجد در تهران فرا گرفتند و در سن دوازده سالگی جهت ادامه تحصیل راهی قم شدند.
و پس از طی مراحل دروس سطح حوزوی در درسهای خارج فقه و اصول مراجع عالیقدری چون آیت الله العظمی بروجردی و آ‌یت‌الله‌العظمی امام خمینی و آیت‌الله العظمی گلپایگانی و آیت‌الله‌العظمی آقامیرزا هاشم آملی رحمت‌الله علیهم و موفقیت در امتحانات مربوطه واخذ اجازه اجتهاد در تاریخ 1341 عازم تهران شدند و از زمانیکه امام خمینی رحمت الله علیه قیام علیه رژیم طاغوت را شروع کردند ایشان فعالیت سیاسی خودرا در خط انقلاب اسلامی امام خمینی در قم آغاز و در تهران آن را ادامه دادند و در آغاز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران کمیته شماره دو را تشکیل دادند و در جهت تثبیت نظام مقدس اسلامی ایران به فعالیت پرداختند و از سال 59 به تدریس در دانشگاه شهید بهشتی و امیرکبیر و امام علی پرداختند و مدت تقریبی 12 سال از بدو تاسیس مرکز رسیدگی به امور مساجد به عنوان مسئول منطقه چهار و سپس به عنوان معاونت حقوقی مرکز رسیدگی به امور مساجد در آن مرکز اشتغال داشتند. آقای مجد به عنوان نماینده امام خمینی و سرپرست گروه اجرای فرمان هشت ماده‌ای امام خمینی به استان خوزستان اعزام شدند و سپس به‌ عنوان نماینده بازرسی کل کشور برای رسیدگی به شکایات به مراغه رفتند.
و اکنون مسئول شوراهای حل اختلاف مستقر در مساجد منطقه 11 و 2 تهران می‌باشند
تالیفات نامبرده عبارت اند از کتاب اثبات وجود خدا و یا رد عقائد ششگانه ماتریالیست ها و کتاب چرا در دو جلد که چاپ و منتشر شده و تعداد 25 جلد کتاب در موضوعات مختلف که آماده چاپ می باشد .
و مقالات بسیاری در موضوعا ت مختلف ایشان به رشته تحریر در آورده که برخی از آنها در گذشته چاپ و منتشر شده.
آقای مجد اقدام به تاسیس حوزه های علمیه باقرالعلوم (ع) و معیر و شفق نموده و اکنون شبها در مسجد امام حسن مجتبی(ع) (کوثر) در تهران شهرک غرب و روزها در مسجد باقرالعلوم واقع در سر پل امامزاده معصوم امامت می کنند و به تدریس در حوزه و دانشگاه اشتغال دارند. و واحدهای مربوط به حوزه علمیه باقرالعلوم تهران واحد تبلیغات و واحد کمک رسانی به مستمندان و ایتام و واحد بسیج طلاب و درمانگاه و واحد تحقیقات و پژوهشهای علمی و سایت حوزه می باشد.
حسن هاشمی
کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت حوزه علمیه استان تهران میباشد.
تهران – خیابان پیروزی – خیابان دوم نیروی هوایی– فرعی 2/31 – پلاک 25
تلفن تماس : 02177488900 نمابر: 02177486007